ŽURNALAS: Muzikos Barai
TEMA: Jubiliejus
AUTORIUS: Silvija Miliūnaitė
DATA: 2013-10
Rugsėjo 12 d. styginių kvartetas „Art Vio“ (I smuikas – Ingrida Rupaitė-Petrikienė, II smuikas – Kristijonas Venslovas, altas – Tomas Petrikis, violončelė – Povilas Jacunskas) pakvietė į vieną iš penkių jubiliejinių koncertų neseniai lankytojams duris atvėrusiame Vytauto Kasiulio dailės muziejuje. Nekyla jokių abejonių – dešimt kūrybinės veiklos metų atnešė fenomenalų rezultatą, pasiektas toks lygis, kai visi kvarteto nariai yra tarsi vienas organizmas, tačiau kiekvienas jame išsiskleidžia kaip ypatinga individualybė.
„Art Vio“ jubiliejinį vakarą pradėjo lyg atsigręždami į 2003 metus, kai šis entuziastingų jaunosios kartos muzikų kvartetas pradėjo savo veiklą Vilniuje, – pagriežė Juozo Širvinsko Styginių kvartetą Nr. 2 „Kompozitoriui atminti“, sukurtą Juozo Gruodžio gimimo 100-mečiui. Koncertą, įprasmindami dešimtmečio draugystę su kolektyvo bičiuliais, tęsė Vytauto Germanavičiaus kūrinys „Sūpuoklės – ant žvaigždėto dangaus skliauto“ kanklėms ir styginių kvartetui, dedikuotos kanklininkei Aistei Bružaitei ir „Art Vio“. Nors iš pradžių kūrinys galėjo pasirodyti kiek ištęstas ar net su monotonijos prieskoniu, atlikėjai, pasitelkę sūpuoklių principą, tarsi nešė klausytojus per laike besikeičiančius gamtos vaizdinius ar gana keistas gyvenimo situacijas. Po šių muzikinių pasiskraidymų „Art Vio“ su perkusininku Pavelu Giunteriu atliko Anatolijaus Šenderovo koncertą mušamiesiems ir styginių kvartetui (originalas – styginių orkestrui) „… per Giunt.“. Atlikimas žavėjo prisilietimais prie subtiliai trapių kantilenų tėkmės, neįtikėtinu polėkiu, muzikinės stichijos valdymu.
„Art Vio“ drauge su Asta Krikščiūnaite (sopranas) atliko Ottorino Respighi „Il Tramonto“ („Saulėlydis“) balsui ir styginių kvartetui. Koncerto pabaigai pasirinktas Roberto Schumanno styginių kvartetas A-dur, op. 41 Nr. 3, nuskambėjo kaip tam tikras manifestas, liudijantis, kad „Art Vio“ neketina pataikauti masiniam skoniui.
Dešimt metų nėra tiek jau daug einant į tikrąjį meną, į jo prigimtinę būties formą. Kas „Art Vio“ narius veda tuo keliu? Talentas? Neabejotina! Ir artimas ryšys su kolektyvo draugais, ir įvairiaspalvis repertuaras. Styginių kvartetas „Art Vio“ per dešimtmetį sugebėjo palikti visuomenėje dažnai labai vertinamas amatininkų dirbtuves ir pasiekti grynojo meno erdves.