AKIM: Mokomosios TV laidos

TV laidų ciklas „Netradicinės pamokos“

Projekto partneris VšĮ „Istorinės atminties akademija“ projekto AKIM rėmuose įgyvendino projektą „Dialogai apie Lietuvos istorijos stereotipus (DALIS)“.

Lietuvos kultūros istorijos stereotipai yra grupiniai įvaizdžiai, kurie pateikia, dažnai ir apsprendžia bendriausią mūsų piliečių elgesio, reakcijos arba suvokimo schemą ir nesiekia pakeisti dabarties. Paradoksalu, bet mūsų „informacijos“ amžiuje Lietuvos kultūros istorijos stereotipai nyksta ar keičiasi nelyginant lėčiau, nei gausėja prieigos prie istorinės informacijos. Projektas DALIS teikia informacinę pagalbą Lietuvos bendrojo lavinimo mokytojams ir moksleiviams, perprantant Lietuvos aukštosios kultūros istoriją, aiškinantis kultūros istorijos kontraversiškiausių vertinimų, interpretacijų apžvalgas ir analizes.

Projekto metu sukurtas šešių mokomųjų televizijos laidų ciklas „Netradicinės pamokos“, nušviečiantis Lietuvos kultūrinius stereotipus. Laidos parengtos siekiant panagrinėti „visiems žinomas tiesas“ apie Lietuvos istoriją, tradicijas ir atrasti naujos informacijos, leidžiančios naujai pažiūrėti į kai kuriuos mūsų istorijos aspektus. Laidose dalyvavo ir diskutavo moksleiviai. Laidų vedėjas prof. Alfredas Bumblauskas. Laidos transliuotos 2012 m. vasarą LRT Kultūros kanale.

Kviečiame pažiūrėti laidas ir atrasti naujų atspalvių mūsų istorijoje.

TV LAIDOS

1 laida: Vilnius

Laida apie sudėtingą Vilniaus tautinių bendruomenių kultūrų, tradicijų paveldo temą ir jau senai nuo Vilniaus nebeatskiriamą klausimą, – kieno gi Vilnius

Atisiuntimui: laida1.flv

2 laida: Lietuvos kulinarinis paveldas

Laida apie Lietuvos kulinarinį paveldą priverčia naujai pažvelgti į tradicinę lietuvių virtuvę.

Atsisiuntimui:  laida2.flv

3 laida: Vytautas

Laida apie Lietuvos Didįjį kunigaikštį Vytautą ir jo sudėtingą valdovo istorinį portretą.

Atsisiuntimui:  laida3.flv

4 laida: Žalgirio mūšis

Laida apie Žalgirio mūšį supažindina su dažnai nutylėtais legendinio mūšio eigos aspektais ir jų reikšme istorijai.

Atsisiuntimui:  laida4.flv

5 laida: Moterys Lietuvos istorijoje

Laida apie įžymias moteris gerokai paįvairina vyrišką Lietuvos istorijos herojų galeriją.

Atsisiuntimui:  laida5.flv

6 laida: Vilniaus ir Lietuvos kultūriniai stereotipai

Atsisiuntimui:  laida6.flv

Su VšĮ „Istorinės atminties akademija“ projektą įgyvendinant bendradarbiavo prof. A. Bumblauskas, E. Mildažytė, A. Einikytė, R. Varaškaitė, M. Bumblauskas, G. Vyšniauskas, R. Nemickienė, D. Vaičiūnas, G. Kirkienė, LRT, UAB Metalo forma, Lenkijos institutas Vilniuje.