Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga trečiąsyk kviečia visus dalyvauti Metų verstinės knygos rinkimuose: skaityti ir balsuoti tinklapyje www.llvs.lt už vertingiausią 2011 m. šiuolaikinę verstinę knygą iš šio šešetuko:
Kader Abdolah. Mano tėvo užrašų knygelė. Iš olandų k. vertė Saulė Rygertaitė. Julian Barnes. Flobero papūga. Iš anglų k. vertė Nijolė Chijenienė. Pawel Huelle. Mercedes-Benz. Iš laiškų Hrabalui. Iš lenkų k. vertė Vytautas Dekšnys. Herta Müller. Šiandien būčiau geriau savęs nesutikus. Iš vokiečių k. vertė Antanas Gailius. W. G. Sebald. Išeiviai. Iš vokiečių k. vertė Rūta Jonynaitė. Liudmila Ulickaja. Danielis Štainas, vertėjas. Iš rusų k. vertė Donaldas Kajokas.
Balsuoti galima iki balandžio 13 d. Balsavimo rezultatai bus paskelbti balandžio 23 d. – Pasaulinės knygos ir autorių teisių dienos proga.
LLVS ekspertai – dr. Dalia Zabielaitė, Laimantas Jonušys, Jurga Katkuvienė, Giedrė Kazlauskaitė, Mėta Mikelaitienė – iš visų 2011 m. išleistų grožinių verstinių knygų atrinko šešias, vadovaudamiesi šiais kriterijais: – Grožinė šiuolaikinė užsienio literatūra: suaugusiųjų proza, dramaturgija, poezija, literatūrinė eseistika; – Kūrinio originalas pirmąkart išleistas užsienyje ne seniau nei prieš 30 metų (t.y. 1981 m.); – Lietuvoje kūrinys pirmąkart išleistas 2011 metais iki gruodžio 31 d.; – Meninė vertė; – Geras vertimas.
Nei knygų perkamumas, nei tiražų dydis, nei leidyklų reklama, nei liaupsės užsienyje ekspertų sprendimo nelėmė. Vertinant knygas nuomonės ne visada sutapo, tad galiausiai susiformavęs šešetukas siūlo pasirinkimą įvairių skonių skaitytojams. Literatūros vertėjų sąjunga atkreipia dėmesį ir į tinklalapyje www.llvs.lt rekomenduojamų klasikos bei kitų reikšmingų 2011 m. lietuviškai pasirodžiusių verstinių knygų sąrašą; kadangi šios knygos laiko išbandymą jau atlaikė, už jas balsuojama nebus. Ten pat skaitytojai ras ir daugiau rekomenduojamų šiuolaikinių knygų, kurios į šešetuką nepateko, bet taip pat gali būti įdomios ir vertos paskaityti. Šios akcijos tikslas – padėti skaitytojams, bibliotekoms, knygynams atsirinkti reikšmingus pasaulio literatūros kūrinius, skatinti skaitymą. Sykiu siekiama pristatyti ir populiarinti grožinės literatūros vertėjo profesiją.