Projekto AKIM rėmuose sukurti mokomieji videofilmai laužo stereotipus

Projekto partneris VšĮ „Istorinės atminties akademija“ projekto AKIM rėmuose įgyvendina projektą „Dialogai apie Lietuvos istorijos stereotipus (DALIS)“. Lietuvos kultūros istorijos stereotipai yra grupiniai įvaizdžiai, kurie pateikia, dažnai ir apsprendžia bendriausią mūsų piliečių elgesio, reakcijos arba suvokimo schemą ir nesiekia pakeisti dabarties. Paradoksalu, bet mūsų „informacijos“ amžiuje Lietuvos kultūros istorijos stereotipai nyksta ar keičiasi nelyginant lėčiau, nei gausėja prieigos prie istorinės informacijos. Projektas DALIS numato teikti informacinę pagalbą Lietuvos bendrojo lavinimo mokytojams ir moksleiviams, perprantant Lietuvos aukštosios kultūros istoriją, aiškinantis kultūros istorijos kontraversiškiausių vertinimų, interpretacijų apžvalgas ir analizes.
Projekto metu parengti penki mokomieji videofilmai, kuriuos kviečiame peržiūrėti, parsisiųsti ir naudoti kaip papildomą mokomąją medžiagą ne tik istorijos pamokose. Filmai „Lietuvos kulinarinis paveldas“, „Moterys Lietuvos istorijoje“, „Žalgirio mūšis“, „Vilnius“, „Vytautas“ parengti, siekiant panagrinėti „visiems žinomas tiesas“ apie Lietuvos istoriją, tradicijas ir atrasti naujos informacijos, leisiančios naujai pažiūrėti į kai kuriuos mūsų istorijos aspektus.
Su VšĮ „Istorinės atminties akademija“ projektą įgyvendinant bendradarbiauja prof. A. Bumblauskas, E. Mildažytė, A. Einikytė, R. Varaškaitė, M. Bumblauskas, G. Vyšniauskas, R. Nemickienė, D. Vaičiūnas, G. Kirkienė, LRT, UAB Metalo forma, Lenkijos institutas Vilniuje.

AKIM: Mokomieji videofilmai