Ar mylite kamerinę muziką (kaip mylim ją mes)?

Gegužės 26–31 dienomis Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vyko 60-oji Europos kamerinės muzikos akademijos sesija. Jos dalyvių koncertų fragmentai įrašyti į kompaktinę plokštelę, kuri dovanojama šio „Muzikos barų“ numerio skaitytojams. Išties turime kuo džiaugtis – jubiliejinė 60-oji Europos kamerinės muzikos akademijos (European Chamber Music Academy, ECMA) sesija gegužės 26–31 dienomis vyko Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Vyko įdomiai ir sklandžiai, kaip ir prieš metus, dalyviams paliko prisilietimo prie aukštosios pedagogikos džiaugsmą ir neįkainojamas žinias, profesionalumo ir puikios organizacijos paliudijimą bei nuoširdaus svetingumo jausmą. Nesigiriu – būtent tokiais žodžiais 2012 m. gruodį Paryžiuje susirinkusiems ECMA meno vadovams jos rektorius Johannesas Meisslis apibūdino Vilniaus sesiją ir įvertino ją kaip geriausią tais metais. Šiemet blogiau nebuvo.Gegužės 26–31 dienomis Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vyko 60-oji Europos kamerinės muzikos akademijos sesija. Jos dalyvių koncertų fragmentai įrašyti į kompaktinę plokštelę, kuri dovanojama šio „Muzikos barų“ numerio skaitytojams. Išties turime kuo džiaugtis – jubiliejinė 60-oji Europos kamerinės muzikos akademijos (European Chamber Music Academy, ECMA) sesija gegužės 26–31 dienomis vyko Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Vyko įdomiai ir sklandžiai, kaip ir prieš metus, dalyviams paliko prisilietimo prie aukštosios pedagogikos džiaugsmą ir neįkainojamas žinias, profesionalumo ir puikios organizacijos paliudijimą bei nuoširdaus svetingumo jausmą. Nesigiriu – būtent tokiais žodžiais 2012 m. gruodį Paryžiuje susirinkusiems ECMA meno vadovams jos rektorius Johannesas Meisslis apibūdino Vilniaus sesiją ir įvertino ją kaip geriausią tais metais. Šiemet blogiau nebuvo.
Skaityti daugiau

Dešimtmečiui artėjant

Styginių kvartetas – kaip šeima, pasakytų bene kiekvienas tokiame kolektyve griežiantis muzikantas. Tam pritaria ir 2003 metais susikūrusio ansamblio „Art Vio“ nariai. Vis dėlto kiekviena šeima, taigi ir kiekvienas kolektyvas yra savitas, unikalus. „Art Vio“ išskirtinumas – stilistinė repertuaro įvairovė ir nepaprastas kūrybinis entuziazmas. Apie kolektyvo veiklą, kvartetinio muzikavimo kultūrą Lietuvoje kalbamės su „Art Vio“ nariais – Ingrida Rupaite (I smuikas), Kristijonu Venslovu (II smuikas), Tomu Petrikiu (altas) ir Povilu Jacunsku (violončelė).Styginių kvartetas – kaip šeima, pasakytų bene kiekvienas tokiame kolektyve griežiantis muzikantas. Tam pritaria ir 2003 metais susikūrusio ansamblio „Art Vio“ nariai. Vis dėlto kiekviena šeima, taigi ir kiekvienas kolektyvas yra savitas, unikalus. „Art Vio“ išskirtinumas – stilistinė repertuaro įvairovė ir nepaprastas kūrybinis entuziazmas. Apie kolektyvo veiklą, kvartetinio muzikavimo kultūrą Lietuvoje kalbamės su „Art Vio“ nariais – Ingrida Rupaite (I smuikas), Kristijonu Venslovu (II smuikas), Tomu Petrikiu (altas) ir Povilu Jacunsku (violončelė).
Skaityti daugiau

Mintyse ir darbuose – styginių kvartetas

Vasario 26 d. smuikininkas, pedagogas, ilgametis Valstybinio Vilniaus kvarteto narys Petras Kunca minA�jo septyniasdeA?imties metA? jubiliejA?. Vasario 26 d. smuikininkas, pedagogas, ilgametis Valstybinio Vilniaus kvarteto narys Petras Kunca minA�jo septyniasdeA?imties metA? jubiliejA?.
Skaityti daugiau